Referencje

Mamy przyjemność potwierdzić, że Biuro Projektów ATECTIS, reprezentowane przez Pana Wojciecha Orenowicza wykonało na nasze zlecenie projekt architektoniczno-budowlany domu jednorodzinnego i budynku gospodarczo-garażowego.
Projekt wykonany został zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, a przede wszystkim, zgodnie z wytycznymi i sugestiami z naszej strony. Prace projektowe przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem, a z uzyskaniem pozwolenia na budowę nie mieliśmy żadnych problemów.
Gotowy projekt w pełni zaspokoił nasze oczekiwania. Zaprojektowany dom charakteryzuje się ciekawym i niepowtarzalnym wyglądem, co było trudne do osiągnięcia ze względu na niekorzystne usytuowanie działki budowlanej przeznaczonej pod projekt. W trakcie realizacji powierzonego zadania mogliśmy się przekonać, iż Pan Wojciech Orenowicz dysponuje fachową wiedzą projektową, dobrą organizacją pracy, a także dużą cierpliwością i wyrozumiałością w stosunku do Inwestora. Dzięki sprawnej organizacji prace projektowe wykonane były rzetelnie i terminowo. Na tej podstawie w pełni rekomendujemy firmę ATECTIS jako kompetentnego i godnego zaufania partnera.

Tomasz i Kornelia Klimza

Pan Wojciech projektował nasz nowy dom zlokalizowany w Psarach. Od początku współpraca układała się bardzo pomyślnie, dzięki zaangażowaniu i bardzo dobremu kontaktowi osobistemu prace przebiegały sprawnie. Nasza działka posiada bardzo zróżnicowane cechy — jest duża, posiada piękne widoki na północy, doskonałe otoczenie — zieleń i jednocześnie wady: dojazd od strony południowej i spadek w kierunku północnym.

Dzięki pomysłowości pana Wojciecha przeanalizowaliśmy kilka zupełnie różnych koncepcji rozwiązania budynku w trudnych warunkach na naszej działce. Wszystkie wykonane zostały w sposób staranny i przemyślany. Ostatecznie wybraliśmy rozwiązanie które najlepiej pasowało do naszych oczekiwań, na podstawie którego powstał skosztorysowany projekt. Polecamy usługi projektowe pana Wojciecha, z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

Anna i Konrad Pogoda

Dzięki pasji Pana Wojtka do projektowania i zrozumieniu naszych potrzeb mamy dom swoich marzeń. Do biura „ATECTIS” zgłosiliśmy się z gotowym projektem, wynalezionym w Internecie, który chcieliśmy tak naprawdę całkowicie zmienić, by mógł spełnić nasze oczekiwania. To Pan Wojtek namówił nas na wybór indywidualnego projektu domu, za co dziś bardzo mu dziękujemy. Przekonaliśmy się, że podjęcie decyzji o zakupie indywidualnego projektu, stało się równocześnie najrozsądniejszą inwestycją w całej naszej budowie.

Pan Wojtek to człowiek z wielką pasją, którą czuje się przy każdym spotkaniu. Ponadto wysoka kultura osobista, cierpliwość i umiejętność słuchania klienta sprawiają, że współpraca z Panem Wojtkiem przebiegała niezwykle pomyślnie. Po dziś dzień służy nam pomocą, dając równocześnie pełną gwarancję zaufania.

Z pełną odpowiedzialnością, polecamy usługi projektowe Firmy „ATECTIS”.
Beata i Tomasz Bereta

Projekt indywidualny w naszym wypadku to nie przejaw snobizmu czy chęć aby nasz dom wyróżniał się na tle otoczenia, ale potrzeba aby to dom był dopasowany do naszych potrzeb a nie konieczność zmiany stylu życia i dostosowanie się do projektu gotowego. Zależało nam na prostej nie udziwnionej eleganckiej bryle. Nie bez znaczenia były także względy ekonomiczne.

Ale do rzeczy… po przejrzeniu setek projektów gotowych nie znaleźliśmy nic co odpowiadałoby naszym potrzebom, a wizja zakupu projektu gotowego a następnie zmiany i to często niemałe utwierdziła nas w przekonaniu że projekt indywidualny to najlepsze z rozwiązań.

Pan Wojciech i pracownia Atectis nie było pierwszym biurem projektowym przez nas odwiedzonym, ale tylko tutaj poczuliśmy że to nasze potrzeby i nasze wyobrażenie przyszłego domu mają znaczenie pierwszorzędne. Decyzja zapadła, to tutaj powstanie projekt naszego domu.

Po kilku spotkaniach, burzliwych dyskusjach i niemałej ewolucji powstał projekt naszego domu. Już teraz na etapie wykończenia możemy śmiało powiedzieć że rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania i dom jest po prostu wspaniały. Dlaczego wspaniały? Dlatego że spełnia wszystkie nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności ( rodzaju i wielkości pomieszczeń i ich rozkładu), bryła jest prosta i elegancka bez zbędnych ozdobników.

Ale wracając do zagadnień ekonomicznych .Już na pierwszym spotkaniu jasno określiliśmy jakie są nasze oczekiwania funkcjonalne (kładąc główny nacisk na przestrzeń sfery dziennej i pomieszczenia pomocnicze : pralnia, spiżarnia i pomieszczenie techniczne z miejscem na kąpiel dla naszego czworonoga, czyli po prostu cos czego brakuje nam na co dzień w obecnym mieszkaniu ) oraz jasno określiliśmy budżet którym dysponujemy. Względy ekonomiczne miały wpływ m.in. na bryłę budynku — prosty dwuspadowy dach , duża ilość światła wpadającego do domu poprzez w większości nieotwieralne okna, a także projektowany system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i mała ilość miejsca przewidziana na źródło ciepła- pompę ciepła zasilającą ogrzewanie podłogowe i ścienne spowodowały że efektem jest dom ściśle dostosowany do potrzeb naszej rodziny, ekonomiczny o wysokim komforcie za cenę minimalnie większą niż oferta developerska.

Jeśli to nie ostatni dom przez nas budowany kolejny projekt powstanie na pewno w pracowni Atectis.

Dziękujemy!
Magdalena i Michał Widuch

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search