Wyrzuć do kosza tzw. projekt “gotowy” i zbuduj w pełni indywidualny dom oszczędzając kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Witaj,

Jako architekt z dużym doświadczeniem zawsze mówiłem moim Klientom, że firmy sprzedające gotowe projekty nie mają nic do zaoferowania. Dzisiaj już większość osób to wie, ale Klienci nie wiedzą co z tą wiedzą zrobić.

Jak podejść do tematu budowy domu? Gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Dziś żaden mądry inwestor nie pójdzie na tanie chwyty marketingowe typu „ładne domki” pokazane na zdjęciach czy wizualizacjach. Ale co dalej? Odpowiadając na te wszystkie pytania i wyzwania rynku, chcemy zaprosić Cię do akcji „Buduj Mądrze”.

Zachęcamy Cię do odrzucenia tzw. „gotowych projektów”, bo nie ma nic bardziej błędnego niż wiara w tzw. tanie i łatwe budowanie z „gotowymi projektami”. Bowiem dopóki nie ma konkretu działki, dopóty projekt nie jest gotowy.

Czy to prawda, że wystarczy kupić gotowy projekt , trochę go „pozmieniać” i można zaczynać budowę domu?

Otóż nie. Takie myślenie to pułapka.

Po pierwsze proces dostosowania „gotowego projektu” jest najczęściej bardziej skomplikowany niż stworzenie nowego projektu według własnych potrzeb i konkretnych warunków.

Po drugie jest to pułapka finansowa. Pozornie byłoby łatwiej kupić projekt domu, który ładnie wygląda na zdjęciu w katalogu i jest to wielka pokusa. Niestety później okazuje się, że ten „gotowy projekt” kosztuje Cię o kilkadziesiąt tysięcy więcej niż współpraca ze sprawdzonym architektem. Architekt zaprojektuje dla Ciebie indywidualne rozwiązania, obniży koszty realizacji, a także zoptymalizuje koszty przyszłej eksploatacji wdrażając szereg rozwiązań energooszczędnych, które dzisiaj są dostępne dla przeciętnego inwestora.

Tymczasem w gotowych projektach nie masz ścisłej kontroli nad budżetem. Technologia wykonania jest z góry określona i najczęściej droga, a wyliczenie kosztów jest przedstawiane klientowi „na pokaz”, ponieważ nikt nie dostosowuje go do konkretnego miejsca. Pod względem kosztorysu kupujesz „kota w worku” i podejmujesz ryzyko: czy zapanujesz na finansami, gdy budżet wymknie się spod kontroli.

Po trzecie – kolorowe katalogi prezentują zaledwie 5% możliwości jakie drzemią w typowych materiałach budowlanych i BUDŻETACH.

Studium Sukcesu

Dom w Podlesiu (Katowice)

dom_ofertaKlient posiadał określone i jasno sprecyzowane wnętrze – co do ilości, typu i wielkości pomieszczeń. Znaleziony – projekt w katalogu, 150 m2 – kosztorys 395 tys. (pod klucz) – brak cech indywidualnych w projekcie wnętrza, kosztowne dekoracje zewnętrzne.

Projekt indywidualny w Atectis – 145 m2 – kosztorys 330 tys. (pod klucz) – cechy indywidualne: wnętrze w drewnie, uzyskano przestronną otwartą przestrzeń nad salonem i jadalnią, antresolę na piętrze, prosta i elegancka nowoczesna architektura, Koszt budowy – 270 tys. (ostateczny koszt budowy nie przekroczy 310 tys.). Klient zaoszczędził 85.000 złotych decydując się na projekt indywidualny.

atectis_porowanie
 

Dom w Jaworznie

domwjaworznie1

Przedmiotem inwestycji była zabudowa wąskiej podłużnej działki, która jednocześnie posiadała dojście i dojazd z dwóch krótszych boków. Zamierzeniem inwestora była budowa tradycyjnego domu zachowującego wszystkie cechy funkcjonalne, przestrzenne oraz estetyczne wynikające z tradycji. Z uwagi na kształt działki nie było możliwe wpasowanie gotowego projektu, ze względu na proponowane koszty budowy – gotowe rozwiązania zostały odrzucone. Budynek mieszkalny, taras oraz podwójny garaż zlokalizowano na wąskim 7 metrowym pasie możliwym do zabudowy na podłużnej działce. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu brył i lokalizacji w odpowiednim miejscu wąskość działki jest niezauważalna. Dla budynku zastosowano zasady optymalizacji kosztów.

atectis_porowanie2
 

„Buduj Mądrze” gwarantuje zdobycie wszelkich pozwoleń związanych z Twoją inwestycją!

Wszelkie zezwolenia, uzgodnienia, koncesje, decyzje i postanowienia formalne zostaw nam. Jedyne co musisz zrobić, to na początku przekazać nam upoważnienie do reprezentowania Ciebie przed instytucjami i urzędami.

Od tego momentu „karczowanie dżungli budowlanych przepisów ojczystej biurokracji” bierzemy na siebie. Twoje zadania ograniczają się do złożenia podpisów na niektórych dokumentach.

Zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie pod hasłem „Buduj Mądrze”

P.s Jeśli nie chcesz doświadczyć serii rozczarowań i żałować, że nie porównałeś wcześniej wielu dostępnych opcji, zapraszamy Cię na specjalny cykl indywidualnych spotkań pod hasłem „Buduj Mądrze od A do Z.”. Spotkania odbywają się w naszym biurze w Rudzie Śląskiej i mają charakter indywidualny( spotkania są niezobowiązujące i bezpłatne).

P.P.s  Aby zapisać się teraz na spotkanie zadzwoń pod numer podany poniżej lub skorzystaj z formularza znajdującego się po prawej stronie.

W sprawie spotkania  skontaktuj się z właścicielem biura projektowego Atectis Wojciechem Orenowiczem.

Bezpośredni kontakt:

Właściciel Atectis
Wojciech Orenowicz
kom. 604 950 889

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search